I Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2017.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki klasy VII i gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w sobotę młodzież.  Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki o Św. Józefie. Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

We wtorek – próba chóru o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się, sprawmy innym trochę radości. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

Również w środę – spotkanie scholi o 16.30.

Dziś po Mszy św. będzie można wesprzeć mikołajowo potrzebujące dzieci naszej parafii ofiarą składaną do puszek.

W I czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą roznieść opłatki i koperty.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne – w piątek od godz. 17.20.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VII we wtorek o 18.45 a z klas III gimnazjum – w piątek o 18.45.

Solenizantom, szczególnie: Barbarom, Mikołajom, Mariom – składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał po Mszach św. ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – na pozostałą część ławek – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za liczną pomoc w rozładowaniu części organów i za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii i na piszczałki.

Organy w częściach są już w naszym kościele. Dlatego zachęcamy jeszcze do zasponsorowania choć jednej piszczałki.

Przez kilka dni już od poniedziałku – 4. XII – od 9.00 – będziemy czyścić ponad 1000 piszczałek i montować organy, będzie potrzeba do czyszczenia z kurzu wielu osób. Zapraszamy do pomocy choć w jeden dzień na godzinkę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.