II Niedziela Adwentu – 10 grudzień 2017.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Z racji listu biskupa dziś po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki klasy VII i gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w sobotę młodzież.  Dzieci otrzymują specjalne obrazki o św. Józefie. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu. Dzieci i serduszek troszkę za mało?!

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących naszej parafii.

„Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła – o 17.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. roratnią o 18.00.

Również w sobotę o 16.00 – w domu parafialnym będzie wigilia dla ministrantów, scholi, grupy młodzieżowej i wspólnoty rodzin. W sobotę – rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

W przyszłą – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, na której pobłogosławimy nowych ministrantów. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

W przyszłą niedzielę Fundacja św. Mikołaja będzie kwestować dla potrzebujących uczniów naszej szkoły a uczniowie naszych ośrodków wychowawczych – zapraszają na świąteczny kiermasz swoich dzieł.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 6 zł.

Członkowie rady parafialnej – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na nowe ławki. Prosimy jeszcze o pomoc w roznoszeniu!!

Głosowanie w sprawie drogi od kościoła do ul. Dożynkowej odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 17. XII – w naszej szkole od 9.00 – 18.00.

Z przyczyn technicznych montaż organów – od poniedziałku. Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za tak liczną pomoc w czyszczeniu piszczałek i części organów oraz za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii i na piszczałki.  Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradza trud i wszelką ofiarność.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.