III Niedziela Adwentu – 17 grudzień 2017.

Trzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na roraty o 18.00!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy tych, którzy nie byli ani raz. Dzieci bardzo prosimy, by przychodziły i przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami – by nie bały się zabierać figurki Matki Bożej na jeden dzień do swojego domu. Ciągle liczymy na to, że więcej będzie dzieci i serduszek.

We wtorek – próba chóru po Mszy św. wieczornej.

W środę – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.

W piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o zgłaszanie.

Możliwość skorzystania z adwentowej Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek, piątek i sobotę od 17.15.

Fundacja św. Mikołaja kwestuje dziś na stypendia dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji zaprasza uczestników w wieku 16 -25 lat na „Rekolekcje po męsku” w dniach 27-30. XII. 2017 – szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.seminarium-krakow.pl.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Dziś w naszej szkole od 11.30 – 17.30 – sondaż w sprawie ul. Turowiec tj. od kościoła do ul. Dożynkowej.

Harmonogram wizyty duszpasterskiej /kolędy/ – Górki Narodowej i Witkowic jest już na stronie internetowej parafii.

Trwa montaż organów. Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną opłatkową ofiarę na potrzeby naszej parafii, szczególnie na kolejne nowe ławki; za szacunek i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej, za choinki i dary dla potrzebujących, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za pomoc w malowaniu piszczałek i montażu organów oraz za roznoszenie opłatków, przywiezienie i ustawienie choinek i wielkie sprzątanie. Prosimy jeszcze o pomoc w rozniesieniu poświęconych opłatków i kopert.

Dziękujemy zespołowi charytatywnemu – za przygotowanie paczek świątecznych potrzebującym i złożenie życzeń chorym i starszym naszej parafii.

Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Matka Boża Adwentowa wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszej świątyni, szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia – /liczymy na naszą młodzież/ – w sobotę od godz. 8.30. Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”