II Niedziela Zwykła – 14. 01. 2018.

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym pragniemy, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa – Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Ogarnijmy wszystkich naszą wielką modlitwą. Niech tej modlitwie towarzyszy pogłębienie naszej wrażliwości na potrzeby innych, zgodnie ze słowami będącymi mottem papieskiego przesłania: „Przybysza, osiadłego wśród was, będziecie uważać za tubylca. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!”.

We wtorek – spotkanie chóru o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy. Również we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum – o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Antoniego, opata – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan /18-25 stycznia/. W tym roku pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą”.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.  O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na wspólne kolędowanie o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00 – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum. Dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. Po Mszy św. nasz chór zaprasza dzieci z rodzinami na wspólne kolędowanie.

Także w przyszłą niedzielę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie kolędowe zespołu charytatywnego i pomagających w domu parafialnym.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Kończymy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.

15.01.18/poniedziałek/X.PR od 15.30 Marszowiec Marzycieli 1-20, Klonowa
16.01.18/wtorek/X.TM od 15.30 Marszowiec Jackowa, Cyprysowa,  Spokojna, Polowa, Kasztanowa
17.01.18/środa/X.PR od 15.30 Marszowiec Prywatna, Marzycieli 22
17.01.18/środa/X.TM od 15.30 Marszowiec Główna
18.01.18/czwartek/X.PR od 15.30 Marszowiec Kwiatów Polnych
19.01.18/piątek/ X.PR  od15.30 Natansona 31 cała
20.01.18/sobota/X.TM od 9.00 Marszowiec Atrakcyjna, Grillowa, Nasza,  Szewczyka, Autowa,  Rabatkowa

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie.

Na kolejny tydzień wszystkim życzymy dużo Bożego ciepła dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.