III Niedziela Zwykła – 21 styczeń 2018.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny .

Trwa kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem  Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

Dziś – po Mszy św. wieczornej – spotkanie kolędowe zespołu charytatywnego i pomagających chorym w domu parafialnym.

Spotkanie chóru – we wtorek o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

W piątek- wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa – czuwanie modlitewne od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 –  wystawienie Najśw. Sakramentu. O 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich – już dziś – na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Trwa trudne strojenie organów – grają kolejne głosy.

Dzieci z zerówki Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 zapraszają dzieci w wieku 2–5 lat z rodzicami na JASEŁKA w piątek o 15.30. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę i czuwanie w III piątek miesiąca i kolędowanie rodzin z zespołem w III sobotę oraz za każdą złożoną ofiarę, szczególnie kolędową. Z serca dziękujemy wytrwałym za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Przeżywając kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej i parafialnej dedykując na cały tydzień myśl Petera Roseggera:

 

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.