IV Niedziela Zwykła – 28 styczeń 2018.

Dzisiejsze czytania mówią o roli proroka, który był jakby „ustami Pana Boga”. Prorok bowiem działał na Boże polecenie, a więc —  napominał, groził karą, pocieszał w niewoli. Gdy zapowiedzi spełniły się, ludzie wierzyli prorokowi. Chrześcijanin, na mocy swego powołania, ma być głosem Boga, ma być jakby małym prorokiem. Musi jednak wsłuchiwać się w słowo Boże, musi się modlić, być odpornym na zło, by innych podnosić na duchu. Dzisiejsza Liturgia Słowa daje nam nadzieję i ufność, że w najtrudniejszych chwilach naszego życia zawsze możemy liczyć na Tego „który ma moc” przemienić nasze zakręty życia i uleczyć rany naszego serca i ciała.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Spotkanie chóru – we wtorek o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana – spotkanie scholi o 16.30.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniach się do konsekracji.

W I piątek – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00, 16.30 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” kandydatów do bierzmowania z klas VII, II i III gimnazjum. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.45.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.40 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Trwa trudne strojenie organów – grają kolejne głosy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę  oraz za każdą pomoc w tym tygodniu.  Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Sprzątanie naszej świątyni – rozbieranie choinek i szopki – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Wszystkim życzymy ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”