V Niedziela Zwykła – 4 luty 2018.

Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić. Pozwólmy znaleźć się Jezusowi niech Jego słowo leczy i uzdrawia nas oraz podnosi na duchu w  szarej codzienności.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach miłości a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 –  wystawienie Najśw. Sakramentu. O 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona ze zmianką różańcową. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba.

We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy – spotkanie chóru o 18.30 – uzdolnionych serdecznie zapraszamy.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 – dzieci szczerze zapraszamy.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

W sobotę –  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie NMP z Lourdes – XXVI Światowy Dzień Chorego.  Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką. Chorych, którzy mogą X. Metropolita zaprasza na Mszę św.  o 12.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Z racji Światowego Dnia Chorego naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow niedzielę – 11. II. – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem. Program dnia chorego:

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne  – okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.

16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy i opiekunów chorych.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni i rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w czasie „Godziny św.” i w I sobotę. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”