VI Niedziela Zwykła – 11 luty 2018.

Liturgia mówi nam dzisiaj o uzdrowieniu trędowatego ze strasznej, oszpecającej człowieka choroby. My też mamy w sercu niejedną słabość, niejeden grzech, z którym nie możemy sobie poradzić. Wszyscy mamy duchowe zranienia. Niektóre z nich nie chcą się goić, są bolesne, dotkliwe. Wzrusza nas dziś wiara trędowatego. Jeszcze bardziej porusza nas litość Pana Jezusa, który przywraca mu zdrowie. Zachęca nas to, by z duchowymi problemami iść wprost do serca Bożego, gdyż tylko Ono najlepiej je widzi, lituje się nad poranioną duszą i uzdrawia ją przede wszystkim w sakramencie pojednania. Wdzięczni za cud przywracania dziecięctwa Bożego w spowiedzi świętej, bądźmy miłosierni dla drugich. Starajmy się być dla innych Bożym balsamem.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Przed W. Postem przeżywamy nabożeństwo 40-godzinne, dlatego po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Dziś również – wspomnienie NMP z Lourdes – XXVI Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką.

Z racji Światowego Dnia Chorego naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy dziś na nasz parafialny Dzień Chorego – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem. Program dnia chorego:

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.

– okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.

16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem dla opiekunów chorych.

We wtorek – ostatki – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W środę również – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

W każdy czwartek W. Postu po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu W. Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego i konsekracji.

W piątek – III miesiąca- po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. Z racji ferii nie będzie czuwania młodzieży!!!. Apel Jasnogórski i błogosławieństwo o 19.15 .

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na chwilę adoracji o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W lutym rozpoczyna się „Jubileuszowa Nowenna” czyli modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania niepodległości i w roku beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. Każda parafia wybiera jeden dzień w miesiącu jako szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę. My będziemy się modlić za naszą Ojczyznę w III piątki miesiąca.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Naszym dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego Bożego wypoczynku a nam wszystkim, byśmy umieli dostrzec wielkość Bożej miłości w sakramencie namaszczenia chorych z myślą Czesława Miłosza

„Jest taka granica cierpienia, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.”