Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwiecień 2018.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 2.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą podejmującą tyle  zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości oraz konsekracja naszej świątyni. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył  X.Stanisław Mieszczak, odpowiedzialny za liturgię konsekracji.

                     Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości

Spotkanie chóru we wtorek o 18.30 a w środę – spotkanie scholi o 16.30 – utalentowanych zapraszamy.

W I czwartek o 17.00 „Godzina Święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżycie prymicji i konsekracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniu do konsekracji.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” kandydatów do bierzmowania z klas VII, II i III gimnazjum.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Również w sobotę – przeniesiony Dzień Świętości Życia. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. adorując Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Kandydatów do bierzmowania z klas III  gimnazjum zapraszamy na triduum przed bierzmowaniem:

Niedziela – 8.IV. – 16.15 – Msza św. i próba.

Poniedziałek  – 9.IV. – 18.30 – próba i musztra.

Wtorek – 10.IV. – 18.30 – śpiew i spowiedź św..

BIERZMOWANIE – 11.IV.2018/środa/ – 18.00 – Bp Leon Mały, biskup pomocniczy Lwowa.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za czuwania, udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, za ofiary na cele naszej parafii, naszym pszczelarzom za nowy paschał, za kwiaty, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.