XIII Niedziela Zwykła – 1 lipiec 2018.

„Bóg stworzył wszystko, aby było”. Tę prawdę z Księgi Mądrości potwierdza dzisiejsza Ewangelia. Jezus uzdrawia kobietę cierpiącą na krwotok, wskrzesza córkę Jaira. To znaki świadczące, że Chrystus jest silniejszy niż śmierć. Trzeba tylko uwierzyć w Jego moc. Tak jak owa chora kobieta, zapragnąć dotknięcia szaty Jezusa. Tego dotknięcia Jezusa możemy doświadczyć w Eucharystii. Jezus chce leczyć nasze słabości, przywracać nam życie. Pozwólmy Mu w nas działać, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

We wtorek – święto św. Tomasza Apostoła.

W środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2018.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i złożoną ofiarę. „Bóg zapłać za nocne czuwanie w ramach Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.