XII Niedziela Zwykła – 24 czerwiec 2018.

Dziś – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W środę – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława.

Nasza parafia została zaproszona na nocne czuwanie w ramach Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 27. VI. 2018 od 21.00 –  6.00. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania, choć na godzinkę.

W czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W piątek – 29. 06. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – od 17.20.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Władysławom, Piotrom, Pawłom, Halinom.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2018.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

W zakrystii można nabyć pamiątkowy album.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za parafialne pielgrzymowanie na Święty Krzyż, za każdą złożoną ofiarę oraz za kwiaty i sprzątanie kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę w sobotę od godz. 8.30.

Rozpoczęły się wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i mężnego naśladowania św. Apostołów Piotra i Pawła w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – dedykujemy wymowną myśl B. Spinozy:

„Nie złość się, nie narzekaj, ale rób użytek z rozumu.”