XI Niedziela Zwykła – 17 czerwiec 2018.

Ludzie oczekują dziś często łatwych i szybkich efektów swojej pracy i zaangażowania. Królestwo Boże, które głosi Jezus, opiera się na zupełnie innych zasadach. Dzisiejsza przypowieść mówi o ziarnku gorczycy z którego wyrasta wielkie drzewo. To, co małe i niepozorne, okazuje się bardzo ważne dla Boga. Duchowy wzrost człowieka przypomina wzrastanie rośliny. Chwila po chwili, dzień po dniu, rok po roku. Cierpliwość, wytrwałość i wierność przynoszą obfity duchowy owoc. Czy dostrzegamy wzrastanie Bożego królestwa w naszych duszach? Także tu i teraz, mocą Eucharystii i Bożego słowa rośnijmy ku Bogu.

Dziś również – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Zawierzmy mu wszystkie parafialne troski.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W środę – spotkanie scholi o 16.30.

W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W piątek – Msze św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 8.00 /zamiast o 7.00/ – dla klas 0 – IV, o godz.10.30 dla klas V – VII i gimnazjum. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30 i od 10.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W przyszłą niedzielę – 24. VIuroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Janinom, Janom składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu potrzebnych łask.

Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium na Świętym Krzyżu, do Kałkowa-Godowa i Wąchocka – w dniu 23.VI. 2018. Wyjazd o 6.00 – spod strażnicy. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii tylko do środy.

Zaproszone osoby, które nie mogły odebrać pamiątkowego albumu w minioną niedzielę zapraszamy dziś po Mszy św. do zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział w czuwaniu modlitewnym, rodzicom z małymi dziećmi, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”