X Niedziela Zwykła – 10 czerwiec 2018.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywajmy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

W poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

We wtorek – wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Jezusowego i czuwanie modlitewne. O 19.15 – czuwanie młodzieży. Apel Jasnogórski o 20.00. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na modlitwę o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium na Świętym Krzyżu, do Kałkowa-Godowa i Wąchocka – w dniu 23.VI. 2018. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Jeszcze raz wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim budowniczym, ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za każdą pomoc i złożoną ofiarę oraz ogarniamy wszystkich darem szczerej modlitwy.

„Bóg zapłać” za udział w procesji oraz za sprzątanie i kwiaty.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy was i wszystkie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”