IX Niedziela Zwykła – 3 czerwiec 2018.

Bóg Wszechmogący, Stwórca całego świata, wszystkiego co istnieje, dawca wszelkich darów. Bóg, który powołał każdego z nas na  swój obraz i podobieństwo. Bóg, który jest i chce być bardzo blisko nas „bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Bóg w tajemnicy niepojętej Trójcy, pełnia miłości, dobra, prawdy, piękna i jedności. Bóg dawca tego ołtarza i tej  materialnej świątyni, którą konsekrowaliśmy, oraz tej żywej świątyni z naszych wierzących serc, przez  wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, królującej  od  lat w tym miejscu i naszej patronki Św. Marii Magdaleny, Zwiastunki wielkanocnej radości  a także,  nowego patrona jałmużnika naszego miasta św. Brata Alberta – tą konsekracyjną Eucharystią niech będzie uwielbiony.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za wszelkie dobro i ofiarność, poświęcenie i hojność, zaangażowanie i cierpliwość, ofiarowane krzyże i modlitwy. Bez WAS nie byłoby tej świątyni i tej uroczystości.

Bardzo dziękuję wszystkim wspólnotom zaangażowanym w trud budowy kościoła i tworzenia parafialnej wspólnoty oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia  wczorajszej  pięknej  uroczystości. Niech  Pan Jezus, któremu oddaliśmy tę świątynię i całą parafię wraz z naszymi gośćmi przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Brata Alberta  wynagradza  wszystkim, obdarzając obfitością potrzebnych darów i łask.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu – odmawiając litanię i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa – zawierzymy Mu nas samych, nasze rodziny i całą parafię wdzięczni za łaskę konsekracji.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45.

W I czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary. O 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu i litania po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Z okazji konsekracji naszej świątyni pragniemy wyrazić wielką wdzięczność wszystkim budowniczym, ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii oraz ogarnąć wszystkich darem szczerej modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z wręczeniem pamiątkowych albumów w przyszłą niedzielę 10 VI. 2018 r. o godz.11.30

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium na Święty Krzyż – w dniu 23.VI. 2018. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

„Bóg zapłać” również wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom I-Komunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, kościelnym, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

W duchu konsekracji na pierwsze czerwcowe dni składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z myślą A. Mickiewicza:

„Miej serce i patrzaj w serce.