VIII Niedziela Zwykła – 27 maj 2018

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, co kochającym i wierzącym sercem. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Wczoraj – nasz diakon Bartłomiej WAJDA w Katedrze na Wawelu przyjął z rąk Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego – święcenia kapłańskie. Dlatego dziś w naszej parafii wielka radość –  nasz neoprezbiter po raz pierwszy odprawi Mszę świętą tzw. Prymicyjną o 11.30 – w intencji całej parafii. Ogarnijmy go naszą wielką modlitwą. W poniedziałek Ks. Bartek odprawi o godz. 18:00 Mszę świętą tzw. Msza trydencką, czyli przedsoborową, w języku łacińskim. Również na tę Mszę świętą gorąco zapraszamy.

Przed nami wyjątkowy czas, czas szczególnej łaski – 2.VI. 2018 o godz. 16.30 – najważniejszy akt liturgiczny w życiu parafii – konsekracja kościoła, czyli uroczyste jego poświęcenie. Konsekracja świątyni to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze i wobec wszystkich, że jest to miejsce, które pan Bóg szczególnie wybrał na spotkania z człowiekiem. Dlatego nasze serca przepełnia duma i radość, że jest takie miejsce wśród nas, że powstał taki dom, w którym możemy spotykać się z Panem. Jest on pięknym owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania, poświecenia  i ofiarności wielu ludzi dobrej woli, którym wyrażamy ogromną wdzięczność za wszelkie dobro. Ufamy, że patronka tej świątyni Św. Maria Magdalena – zwiastunka wielkanocnej radości i św. Brat Albert – wyproszą wszystkim obfitość łask u Zmartwychwstałego Pana.

To wielkie wydarzenie w naszej parafii będzie poprzedzone triduum formacyjno-modlitewnym. Program naszego przygotowania do konsekracji:

  1. Środa – 30.V. godz.18.00 – Msza św., konferencja, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do naszej patronki św. Marii Magdaleny, modlitwa rzymska do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Czwartek – 31.V. – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/. Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15 – na wszystkich Mszach św. okolicznościowe kazania. Po Mszy św. o 11.30 – pójdziemy – jak zwykle – w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci I- komunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.
  3. I piątek – 1.VI. – dzień spowiedzi św. – od 15.00-16.30 oraz od 17.00-18.30. Skorzystajmy ze spowiedzi św., by uzyskać odpust zupełny za udział w Eucharystii konsekracyjnej. O godz. 18.00 – Msza św. z aktem zawierzenia parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i uczczeniem relikwii św. Brata Alberta.

Również w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej i świętych na każdy dzień.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Również w piątek o 19 .00 – ostatnia generalna próba przed konsekracją naszej świątyni.!!!!!!!

W I sobotę 2.VI. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 16.30 – Metropolita Krakowski Ks. Abp. Marek Jędraszewski dokona uroczystej konsekracji naszej świątyni. Gromadzimy się o godz. 16.00 na czuwanie modlitewne. W czasie którego ogarniemy modlitwą również wszystkich zmarłych parafian, dobrodziejów i ofiarodawców parafii. Po Mszy św. konsekracyjnej wspólne świętowanie z koncertem „Prasłowianek” i naszym biesiadnym śpiewaniem.  Jeszcze raz wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Niech nikogo nie braknie!!

W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział: w nabożeństwach majowych, święceniach kapłańskich, próbach, spotkaniach organizacyjnych. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, trud a szczególnie za przygotowanie świątyni na prymicje – szczerze za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o wielką i liczną pomoc – w rozłożeniu namiotów w piątek o 12.00 oraz w przygotowaniu naszej świątyni i otoczenia na przyjęcie gości – w sobotę od 8.30. Zostawmy miejsca parkingowe dla gości!.

Niech Jezus w Eucharystii, któremu w konsekracji oddamy naszą świątynię, nas wszystkich, parafian i gości i który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.