Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 maj 2018

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o owocne przeżycie prymicji, triduum i konsekracji naszej świątyni.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzać Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

We wtorek o 18.30 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII – zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę 26.V. – nasz diakon Bartłomiej WAJDA – o 9.00 w Katedrze na Wawelu przyjmie z rąk Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego – święcenia kapłańskie. Ogarnijmy go naszą wielką modlitwą.

Również w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze mamy zapraszamy w sobotę na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii wielka radość – neoprezbiter X. Bartłomiej WAJDA po raz pierwszy odprawi Mszę świętą tzw. Mszę prymicyjną o 11.30 – w intencji całej parafii. Wszystkich zapraszamy na tę uroczystość, z którą wiąże się łaska odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Mszę świętą poprzedzi tradycyjna procesja prymicyjna spod domu przy ul. Dożynkowej 53 – do kościoła. Wyjście ok. 10.45, a następnie (w przypadku dobrej pogody) pójdziemy do kościoła dłuższą trasą przez ul. Dożynkową, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Przyjdźmy licznie – wszystkich zapraszamy.

Zbliża się największa uroczystość w naszej parafii – konsekracja naszej świątyni 2.VI. o 16.30, którą poprzedzi triduum formacyjno-modlitewne z Bożym Ciałem i procesją. Pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Ołtarze, jak w minionym roku. Tak zaplanujmy czas, by nikogo nie zabrakło na tych uroczystościach.

Wyjątkowo w piątek !!!!! – o 18.30 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniu prymicji i konsekracji naszej świątyni.

Również w piątek o 19 .00 – kolejna generalna próba przed konsekracją naszej świątyni.!!!!!!!

Są jeszcze zaproszenia na konsekrację – do odebrania w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w nabożeństwach majowych, adoracji, próbach, spotkaniach organizacyjnych. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, trud a szczególnie za sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na prymicje w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”