Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maj 2018

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

 

Dziś – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV.

Również dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek klasy VII i  gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w piątek naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, zachęcajmy się wzajemnie.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie o 18.45.

Próby chóru – we wtorek i czwartek o 18.30.

W środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Spotkanie scholi o 16.30.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.15 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII i II gimnazjum.

Wyjątkowo w piątek !!!!! – o 19.15 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniu prymicji i konsekracji naszej świątyni.

Również w piątek o 20 .00 – kolejna generalna próba przed konsekracją naszej świątyni.!!!!!!!

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – 20 V. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Również w przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. jubileuszowo-szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom, Zofiom i Andrzejom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Członkowie rady parafialnej kwestują dziś na dar kosekracyjny. „Bóg zapłać!!”

W naszej gazetce parafialnej otrzymacie państwo zaproszenia: na prymicje naszego diakona Bartka 27.V, na triduum z Bożym Ciałem przed konsekracją a przede wszystkim na konsekrację naszej świątyni 2.VI. Tak zaplanujmy czas, by nikogo nie zabrakło na tych uroczystościach. Bardzo prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert.  „Bóg zapłać” wszystkim, którzy angażują się w jej redagowanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Dzieciom I-Komunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” i pielgrzymowanie do Czernej – składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Szczerze dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych oraz za sprzątanie, posadzone kwiaty i każdą złożoną ofiarę oraz patenę – dar rodziców dzieci I-Komunijnych.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”