VI Niedziela Wielkanocna – 6 maj 2018.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – klasy III zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na pielgrzymkę do  sanktuarium w Czernej.

Z racji I niedzieli dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w piątek naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci i młodzież.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji – o 18.30 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 – chętne dzieci zapraszamy.

Również w środę – spotkanie rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.  – o 19.00.!!

W czwartek o 19 .00 – pierwsza generalna próba przed konsekracją naszej świątyni.!!!!!!!

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Spowiedź w piątek od 16.30.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Stanisławom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 20 maja – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Członkowie rady parafialnej kwestują dziś na dar prymicyjny. „Bóg zapłać!!”

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w procesji na rozpoczęcie majówek, adoracji, nabożeństwach majowych, nabożeństwie I sobót. Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące wyrazy wdzięczności. Szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, sprzątanie i elektryczne montaże.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”