V Niedziela Wielkanocna – 29. 04. 2018.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za powołanych – módlmy się wytrwale za diakona Bartka, który 26.V – przyjmie święcenia kapłańskie a 27.V o 11.30 – w naszej świątyni odprawi Mszę św. prymicyjną oraz prośmy o nowe powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

W poniedziałek – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, niosących świece, feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

We wtorek -1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

W środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W I czwartek – 3. VUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny. Odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W I piątek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy – kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum. Okazja do spowiedzi św. rodziców, dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Wyjątkowo w I piątek !!!!! /zamiast w I czwartek/ o 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniu prymicji i konsekracji naszej świątyni.

Próby przed I Komunią św. – o 18.30: w czwartek – klasy III A i D a w piątek – klasy III B i C.

W I sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Również w sobotę – Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych: o 8.30 – klasy III A i D a o 9.30 – klasy III B i C.

W przyszłą niedzielę – 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakubadzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.:  na Mszy św. o 10.00 – klasy III A i D a na Mszy św. o 11.30 – klasy III B i C.  Bardzo prosimy parafian, by w tą niedzielę przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 20.V. o godz. 11.30.

Konsekracja naszej świątyni 2.VI.2018 o 16.30!!!!!!!!!!!!!!, którą poprzedzą 3 dni formacyjno-modlitewne. Zaplanujmy już dziś tak czas, by nikogo nie zabrakło!!!!!.

W przyszłą niedzielę członkowie rady parafialnej będą kwestować na dar prymicyjny a 13.V – na dar konsekracyjny.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie – szczególnie dziękujemy za kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 10.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.