IV Niedziela Wielkanocna – 22. 04. 2018.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej, szczególnie za diakona Bartłomieja – módlmy się dziś gorąco o dalsze dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika – spotkanie chóru o 18.30. Utalentowanych zapraszamy.

W środę – święto św. Marka, Ewangelisty – próba scholi o 16.30.

W przyszłą niedzielę – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Wojciechom, Jerzym, Markom i Katarzynom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45.

Próby przed Komunią św. – o 18.30: w poniedziałek i czwartek – klasy III A i D a w środę i piątek – klasy III B i C.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 20 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Zakończyliśmy malowanie wnętrza świątyni i montaż zacheuszków. Przed nami jeszcze malowanie zakrystii, przedsionka i frontowej ściany świątyni.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w czuwaniu modlitewnym i adoracji młodzieży oraz rodzicom z małymi dziećmi, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za przygotowanie świątyni do malowania i wczorajsze wielkie sprzątanie. Szczere wyrazy wdzięczności – za każdą złożoną ofiarę, zwłaszcza na malowanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.