XVII Niedziela Zwykła – 29 lipiec 2018

Liturgia słowa dnia dzisiejszego zwraca uwagę na prawdę, że każdy człowiek, a szczególnie chrześcijanin potrzebuje chleba nie tylko powszedniego do życia, ale również i tego chleba, który pokrzepia ciało i duszę. Pan Jezus dostrzega nie tylko potrzeby ciała swoich słuchaczy, ale także potrzeby duchowe. Nam też potrzebna jest taka sama wrażliwość, dostrzeganie całego człowieka: głodu duchowego oraz głodu ciała. Głoszenie Ewangelii to zaradzenie każdej biedzie. Mówienie o miłości jest wiarygodne tylko wtedy, kiedy łączy się z czynem miłości.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w parafii  i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

We wtorek –  wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

W środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina Święta”. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniach do dożynek, które będą 16.IX. Szukamy starostów – prosimy o propozycje.

W I piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę od 17.20. Również w wakacje dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00. Odwiedziny chorych od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót:

o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce do grobu św. Jana Pawła II w Rzymie z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową w dniach – 07-12.10.2018. Bliższe informacje w zakrystii i na plakatach.

30 lipca – mija 16 lat od rozpoczęcia budowy, od pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech kolejne parafialne budowlane osiągnięcia – przede wszystkim konsekracja naszej świątyni – napełniają nas prawdziwą radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom z serca płynące słowa podziękowania – szczególnie za każdą złożoną ofiarę i za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Szczerze się za nich módlmy, prosząc, aby sam Bóg im wszystkim obficie wynagradzał.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – choć na chwilkę – w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej ochłody i prawdziwej wakacyjnej radości  z myślą La Rochefaucaulda:

„Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.