XVIII Niedziela Zwykła – 05 sierpień 2018

Każda niedziela gromadzi nas na sprawowanie sakramentalnej pamiątki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, który daje nam siebie. Do świątyni przychodzimy z wszystkimi naszymi troskami i potrzebami. Przed Bogiem wyrażamy naszą skruchę i pokorne uniżenie. Chrystus umacnia naszą nadzieję i dodaje otuchy. Z Liturgii Słowa płynie dziś radosna zachęta: „Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął.” – nie odrzucajmy zaproszenia Chrystusa. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś – adoracja Najśw. Sakramentu.

Zmianka różańcowa i nasza szczera modlitwa o umiłowanie Eucharystii i o ducha trzeźwości o 15.30.

Jutro – święto Przemienienia Pańskiego – wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W niej kilku parafian. Duchowo i modlitewnie łączmy się przez te dni z wszystkimi pielgrzymami.

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

W środę – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

W czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę od 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce do grobu św. Jana Pawła II w Rzymie z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową w dniach – 07-12.10.2018. Bliższe informacje w zakrystii i na plakatach. Zapisy jeszcze tylko w tym tygodniu.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św.. – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę,  za modlitewne czuwanie w I czwartek, I piątek i w I sobotę oraz za wszelką troskę o naszą świątynię, za sprzątanie, pranie i kwiaty – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Niech Królowa Polski – Pani Jasnogórska – do której pielgrzymujemy – przynajmniej duchowo – pomoże nam być wszędzie ludźmi odpowiedzialnymi, również za parafię i niech towarzyszy nam wymowna myśl Moliera:

„Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy

ale także za to, czego nie robimy!”