XX Niedziela Zwykła – 19 sierpień 2018

Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii sprawia, że musimy być często przygotowani  na niezrozumienie i trudności. Chrystus mówi dziś do nas: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem. Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Dlatego w trudnych chwilach zawsze przychodźmy do Niego, a On pośpieszy z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy.

Przeżywamy miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W poniedziałek –  wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W środę – wspomnienie NMP Królowej.

W piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła. Swoje imieniny obchodzi nasz neoprezbiter Bartłomiej Wajda – składamy Mu serdeczne życzenia obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego w Jego kapłańskiej posłudze – ogarnijmy Go naszą szczerą modlitwą.

O 17.20 – czuwanie modlitewne za parafię i dobrodziejów. Zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 16 września 2018 r. Msza św. dożynkowa o godz.14.00!!!!.

Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – w miarę możliwości – o zaangażowanie się w ich organizację. Szukamy starostów.

Poczytajmy trochę więcej prasy i książek katolickich oraz Pisma św.. – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

„Bóg zapłać” za czuwania modlitewne i każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień wakacji – życzymy wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę – dedykując myśl Seneki Młodszego:

„Matczyna miłość nie zna strachu”.