XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpień 2018.

Dziś – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przychodzimy do naszych świątyń, aby wyznać naszą wiarę i nasze przywiązanie do Kościoła, by złożyć hołd Tej, która jest naszą Królową i z Jasnej Góry wspiera nas i prowadzi do swego Syna, Jezusa. Prośmy Maryję, by wypraszała nam cud przemiany życia oraz dar mocnej i żywej wiary. Niech odnowiony Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej umacnia nas na drogach wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W poniedziałek – wspomnienie św. Moniki.

We wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W środę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W piątek – ustanowiony przez sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. O 17.20 –  wspólna modlitwa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie bł. Bronisławy i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Również w sobotę – Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Monikom, Augustynom, Bronisławom.

Dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 16. IX. 2018 r. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz.14.00. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich organizację.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – umocnienia wiary i potrzebnych łask – dedykując myśl św. Augustyna:

„Nie staraj się zrozumieć, abyś uwierzył, lecz staraj się uwierzyć, to zrozumiesz”.