XXII Niedziela Zwykła – 02 wrzesień 2018.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym mówi nam Księga Powtórzonego Prawa. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Dziś z racji I  niedzieli miesiąca – adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Zmianka różańcowa – o 15.30.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego –  o godz. 9.00 – dla uczniów klas III–V szkoły podstawowej i o 10.30 – dla klas VI-VIII i III gimnazjum.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

Spowiedź św. od 8.30 i od 10.00.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na wyprawkę szkolną dla potrzebujących uczniów naszej parafii.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w dożynki.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Od 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. a z racji nowego roku szkolnego – w czwartek i piątek od 17.15.

W sobotę – 8.IX. – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszy św. o 18.00 – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

Dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 16. IX. 2018 r. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz. 14.00  /zamiast o 16.15/. Również w ramach dożynek w  piątek – 14. IX. o 17.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert dożynkowy „Piwnicy pod Baranami” i „Prasłowianek” oraz wystawa malarska „Kolory lata”. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Kanonik Michał KOWALSKI, proboszcz Woli Zachariaszowskiej. Starostami w tym roku będą p. Witold PISKORZ i Katarzyna SOBIECKA-ADAMSKA. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – o pomoc w ich organizacji.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Spotkanie pielgrzymów do Rzymu – będzie we wtorek – 11. IX. 2018 o 19.00.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom parafii składamy serdeczne podziękowanie zaangażowanie i za każdą złożoną ofiarę, za modlitewne czuwanie w piątek i w I  sobotę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30. Mamy problem do rozwiązania, bo przychodzi coraz mniej chętnych.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.