XXIII Niedziela Zwykła – 09 wrzesień 2018.

Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na wiarę człowieka. Wiara czyni cuda. Człowiek, który nie zwątpi w moc i działanie Boże, może doświadczyć wiele łask od Stwórcy. „Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie Boga.

Od 9 – 15 IX będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”.

W czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Bolesnejrodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszła niedzielę – III miesiąca — wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Również w przyszłą w niedzielę – 16. IX. – dożynki parafialno-osiedlowe. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz. 14.00  /zamiast o 16.15/. Po Mszy św. wymarsz do Dworku Białoprądnickiego. O 18. 30 – przy naszej świątyni /jeśli będzie pogoda/ będzie dożynkowe ognisko z kiełbaską, ciastem i biesiadnym śpiewaniem. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Kanonik Michał KOWALSKI, proboszcz Woli Zachariaszowskiej. Starostami w tym roku będą p. Witold PISKORZ i Katarzyna SOBIECKA-ADAMSKA. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy o zaangażowanie się.

Również w ramach dożynek w  piątek – 14. IX. od 17.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert dożynkowy „Piwnicy pod Baranami” i „Prasłowianek” oraz wystawa malarska „Kolory lata”.

W przyszłą niedzielę – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej – my uczynimy to szczególnie na Mszy św. dożynkowej.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Spotkanie pielgrzymów do Rzymu – będzie we wtorek – 11. IX. 2018 o 19.00.

  1. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 21 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30. Zapisy przez cały tydzień.

Dziś po Mszach św. zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na wyprawkę szkolną dla najbiedniejszych uczniów naszej parafii. „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Szczerze dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za modlitwy, za złożone ofiary i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, choć na godzinkę – w sobotę od 8.30. Mamy trudny problem do rozwiązania, bo przychodzi coraz mniej chętnych.

Na rozpoczęty nowy rok szkolny składamy wszystkim a szczególnie uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – z myślą Adama Mickiewicza:

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.