XXIV Niedziela Zwykła – 16 wrzesień 2018

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa pyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Piotr odpowiada „Ty jesteś Mesjasz”. Prośmy dziś Boga o umocnienie wiary każdego z nas, naszych rodzin oraz wszystkich parafian i oto, by nasza wiara owocowała dobrymi uczynkami. Chrystus wzywa do niesienia krzyża – idźmy z ufnością za Nim. 

Dziś – III niedziela miesiąca – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej – kończymy kolejny Tydzień Wychowania. Msza św. szkolna dla dzieci naszej szkoły o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        14.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Kanonik Michał Kowalski, proboszcz Woli Zachariaszowskiej.  Nie będzie Mszy św. o 16.15!!!!!!!!!!!!.

        15.00 – Festyn – w Dworku Białoprądnickim.

        O 18. 30przy naszej świątyni /jeśli będzie pogoda/ – dożynkowe ognisko z kiełbaską, ciastem i biesiadnym śpiewaniem.

We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W środę – o godz. 18.45 – zebranie organizacyjne rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św..

W czwartek-  wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy. O 18.30 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W piątek – III miesiąca – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne – w intencji całej parafii, naszych rodzin, szczególnie naszej młodzieży. O 19.15 – czuwanie młodzieży– obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszam.

X.Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek 21 IX. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych jeszcze do środy po Mszach św. w zakrystii.

W sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W przyszłą niedzielę  wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.