XXV Niedziela Zwykła – 23 wrzesień 2018.

W liście św. Jakuba słyszymy, że wyznawcom Chrystusa od samego początku towarzyszyły niezdrowe ambicje i żądza sporu. Baczne obserwowanie dzisiejszej rzeczywistości niejednokrotnie potwierdza obawy wyrażone przez Apostoła przed wiekami. Niektórzy mają szczególną radość w szukaniu nieraz tego, co złe. Módlmy się, abyśmy umieli pokonywać nasze żądze dla ładu moralnego i pokoju.

W czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W sobotę – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Wacławom, Michałom, Gabrielom, Rafałom.

Mamy jeszcze parę miejsc na parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy do środy po Mszach św. w zakrystii.

W przyszła niedzielę razem z nami będzie się modlić Fundacja ALMA SPEI i kwestować na hospicjum domowe dla małych dzieci.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Wyrażamy wdzięczność naszemu zespołowi charytatywnemu za zorganizowanie dla chorych i starszych pielgrzymki do sanktuarium Krzyża św. w Mogile i wszystkim za czuwanie i adorację w III piątek miesiąca.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania i przeżycia dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za wieniec, chleby, owoce. Za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za sprzątanie i kwiaty.

Módlmy się wytrwale w intencji naszej parafii i za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy dużo pokory i cierpliwości w życiu codziennym oraz usunięcia na trwale wszystkiego, co nas dzieli z myślą A. de Saint-Exupery`ego:

„To za sprawą bezinteresownego poświęcenia

ludzie nawiązują prawdziwą łączność między sobą.”