XXVI Niedziela Zwykła – 30 wrzesień 2018

Dzisiejsza Liturgia Słowa wiele nam mówi o zazdrości i zgorszeniu. Okazuje się, że człowiek w swej przewrotności może zazdrościć innym nie tylko wartości materialnych, ale również Bożych łask. Kościół zachęca nas, byśmy uczestnicząc w Eucharystii, potrafili bardziej dostrzegać braki wśród naszych braci, niż ich bogactwa i chętnie spieszyli im z pomocą. Chrystus przestrzega nas dziś bardzo mocno, abyśmy dla nikogo nie byli zgorszeniem. Niech łaskę takiej postawy wyprasza nam NMP Różańcowa i św. Franciszek.

W dzisiejszą niedzielę razem z nami modli się Fundacja ALMA SPEI i kwestuje po Mszach św. na hospicjum domowe dla małych dzieci. Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę!!.

W poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 17.30. Zapraszamy na procesję dzieci sypiące kwiatki i pierwszkomunijne, niosących baldachim, feretrony, sztandary, świece. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

Kierujemy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII i III gimnazjum; we wtorki –  klasy I-III; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy VI i VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

We wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

W środę – po Mszy św. wieczornej o 18.45- spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

W I czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów – „godzina święta” o 17.00 połączona z różańcem o 17.30. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii.

W I piątek – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie z klas VI, VII, VIII, i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Zbiórka lektorów o 18.45.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót😮 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

W przyszłą niedzielę – 7.X – wspomnienie NMP Różańcowej – dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem różańców o 11.30.

Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

W tych dniach można będzie zabrać kolejny numer „Zwiastunki” naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na  modlitwę zwłaszcza różańcową. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki.

„Bóg zapłać” za udział w parafialnej pielgrzymce do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza i na Pola Legnickie oraz za każdy parafialny trud, szczególnie za sprzątanie, kwiaty i za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Życzymy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.