II Niedziela Adwentu – 09 grudzień 2018.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Z racji listu biskupa dziś po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII i III gimnazjum; we wtorki – klasy I-III; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy VI i VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin.  Dzieci otrzymują specjalne obrazki o Duchu Św...  Na Roraty przychodzimy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: z klas VI – we wtorek o 18.45, a z klas VIII – w piątek o 18.45.

W czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20. O 16.30 – spotkanie scholi i chętnych.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. roratnią o 18.00.

W przyszłą – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30,  A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Uczniowie naszych ośrodków wychowawczych – zapraszają dziś na świąteczny kiermasz swoich dzieł.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

W przyszłą niedzielę Fundacja św. Mikołaja będzie kwestować dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 6 zł.

Członkowie rady parafialnej – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami. Bardzo prosimy starszych o pomoc w roznoszeniu kopert!!

Przy wyjściu można nabyć sianko wigilijne. Ofiary za sianko będą przeznaczone na ruchomą szopkę. Pomóżmy ją rozbudowywać.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradza trud i wszelką ofiarność.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.