I Niedziela Adwentu – 2 grudzień 2018.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00,

w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII i III gimnazjum; we wtorki – klasy I-III; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy VI i VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin.

Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki o Duchu Św.. Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

We wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – próba chóru o 18.45.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W I czwartek –  wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się, sprawmy innym trochę radości – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą roznieść opłatki i koperty.

W I piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie klas III gimnazjum .

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20 – spotkanie scholi o 16.30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W sobotę  – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00.  

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Barbarom, Mikołajom, Mariom – składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami – na Mszę świętą o godz. 11.30 – z poświęceniem medalików Matki Bożej.

Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających do Ziemi Świętej odbędzie się w Parafii Matki Kościoła na Prądniku Białym o godz. 14.00 – z tyłu kościoła w salkach!. Ks. Tomasz bardzo prosi o uzupełnienie danych z paszportu oraz wpłatę pieniędzy za wyjazd!

Również w przyszłą niedzielę młodzież naszych ośrodków wychowawczych będzie kwestowała po Mszach św. oferując swoje wyroby świąteczne.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.