XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopad 2018.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę – Światowym Dniem Ubogich.  Niech ten dzień będzie dla nas wielkim zaproszeniem do „prawdziwego spotykania się z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”.

Z tej okazji zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla ubogich. Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy..

We wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W środę – wspomnienie Ofiarowania NMP.

W czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki i śpiewu kościelnego – p.Organiście, chórowi i naszej scholi składamy serdeczne życzenia.

W piątek – zapraszamy na czuwanie  modlitewne od godz. 17.20. Spotkanie scholi i chętnych – o 16.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: z klas VII we wtorek o 18.45 a z klas III gimnazjum w piątek o 18.45.

W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o 11.30 – błogosławienie nowych ministrantów.

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne potrzeby, na pomoc dla ubogich.  Dziękujemy za kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, za udział w adoracji w III piątek miesiąca, za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi. Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.