XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopad 2018.

Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Dzisiejsza Ewangelia mówi o dwóch wdowach, które są dla nas wzorem całkowitego zaufania Bogu. Taki jest ideał chrześcijańskiego życia: dzielić się tym, co posiadamy. Niech tekst dzisiejszych czytań ciągle uświadamia nam, jak wiele nam brakuje do tego, by umieć, jak Chrystus, oddać wszystko dla braci i za braci.

Dziś – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto – 100-lecie odzyskania Niepodległości – Wszechmogącemu i Miłosiernemu Bogu zawierzamy losy całej naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, błagając, by nasza Ojczyzna zawsze była wierna Chrystusowi i Jego Ewangelii. Często módlmy się za Ojczyznę, za tych, którzy nią rządzą oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

We wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI SP – o 18.45. Próba chóru o 18.30.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: Koronka do Bożego Miłosierdzia, czuwanie modlitewne – szczególnie w intencji naszych zmarłych.

O 19.00 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszamy.

W piątek – spotkanie scholi o 16.30.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec – niech przyniosą plansze – wręczymy nagrody. Naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą – w tym roku 18 XI – Światowym Dniem Ubogich.  W odpowiedzi na wezwanie pasterza Kościoła do zorganizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia” w dniach 14-18. XI. – na Małym Rynku w naszym mieście odbędą się dla ubogich archidiecezjalne wydarzenia. Szczegóły na plakacie.

Z tej okazji zespół charytatywny będzie zbierał w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc dla nich. Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Z całego serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc, zaangażowanie w życie parafii oraz trud sprzątania w tym tygodniu. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę . Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji każdego ofiarodawcy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.