XXXI Niedziela Zwykła – 04 listopad 2018.

Będziesz miłował”. To największe przykazanie przypomina nam dzisiejsza Ewangelia. „Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, miłość nie jest już tylko przykazaniem, ale odpowiedzią na dar miłości, z jaką Bóg do nas przychodzi”. Tylko miłość rodzi miłość. To się sprawdza tu i teraz, na Eucharystii. Miłość Boga daje się nam jako pokarm i napój dla naszej duszy. Jeśli przyjmiesz miłość Boga do siebie, to będziesz miłował i Boga, i bliźnich, i siebie samego.

Dziś zmianka różańcowa z modlitwą za naszych zmarłych z wypominkami o 15.30.

Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odprawiać również do 8. XI – w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 17.30

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Czytamy nowe wypominki – prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy lub braki.

Spotkanie zespołu charytatywnego  – wyjątkowo – w poniedziałek po Różańcu za zmarłych o 18.15.

Wyjątkowo w II czwartek – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii – o 18.30.

W piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Spotkanie scholi i chętnych o 16.30. Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę o 17.20.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – w piątek o 18.45.

W sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto – 100-lecie odzyskania Niepodległości – Wszechmogącemu i Miłosiernemu Bogu zawierzmy losy całej naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Często módlmy się za Ojczyznę, za tych, którzy nią rządzą oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie. Wywieśmy narodowe flagi.

Zmarł Ks. Infułat Janusz Bielański, były proboszcz na Wawelu, dobrodziej naszej parafii. Msze św. pogrzebowe w Katedrze na Wawelu – w środę 7.XI o godz. 16.30 i w czwartek 8.XI o godz. 12.00 – po czym nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz Salwatorski. Szczerze pomódlmy się za naszego dobrodzieja. Kto może niech wybierze się na Mszę św. na Wawel – w środę lub czwartek.

Zapraszamy na festiwal filmów chrześcijańskich w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za udział w adoracji i modlitwie różańcowej za naszych zmarłych. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii i za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja oraz o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy, abyśmy szczerze cieszyli się obecnością Chrystusa w naszej świątyni – przeżywajmy głęboko czas refleksji i zadumy nad życiem i wiecznością. Na te szczególne dni dedykujemy myśl św. Augustyna:

„Łza za zmarłymi wyparowuje; kwiat na grobie więdnie;

modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego”.