XXX Niedziela Zwykła – 28 październik 2018.

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia kościoła własnego – rocznicę powstania naszej kaplicy i nowej świątyni. Przypomina nam ona o wdzięczności dla wszystkich budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o potrzebie troski o ich utrzymanie, wystrój i piękno. Zachęca nas, abyśmy dołożyli wszelkich starań i trudów, nie zrażając się przeszkodami, by przygotować naszą świątynię do konsekracji. Liturgia słowa przypomina również o budowaniu żywej wspólnoty Kościoła z naszych serc zjednoczonych i umacnianych wiarą. Nie bójmy się zaangażować w życie parafii. Niech talent parafialny, który każdy otrzymał nie zostanie zmarnowany. Z tej racji dziś po każdej Mszy św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla Nas w tej świątyni.

Dziś również – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – solenizantom składamy serdeczna życzenia.

Przed nami czas przepełniony refleksją nad grobami zmarłych. Dzięki Chrystusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu otrzymaliśmy nadzieję życia wiecznego, a ona zawieść nie może. Jeśli śmierć należy do życia, to na każdym z nas spoczywa obowiązek dobrego przygotowania się do niej. Czyńmy to, dopóki mamy czas.

Próba chóru we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W środę – ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 – przyjdźmy, by Matce Bożej Różańcowej zawierzyć całą naszą parafię. Cierpliwie zapraszamy chętnych mężczyzn do Żywej Róży Męskiej – wpisy po Mszach św. w zakrystii.

W I czwartek – 1. XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Liturgia Słowa usilnie akcentuje jedną z podstawowych prawd naszej wiary – prawdę o zbawieniu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na cmentarzach – Msza św. z tradycyjną procesją z wypominkami – w Zielonkach o 14.00 – a na Prądniku Czerwonym również o 14.00!!.

Spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii – wyjątkowo w II czwartek.

W I piątek – 2.XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszym kościele o 8.00, 16.30, 18.00 i 20.00 – trydencka. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 8.00  i 18.00

Dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec – uratowały honor naszych dzieci. Nagrody – w III niedzielę na Mszy św. dla dzieci.

Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi – w piątek, sobotę o 17.30 i w przyszłą niedzielę w ramach zmianki o 15.30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 !!.

Z ufnością polecajmy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Oddajmy ich imiona Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, dziękując Bogu za dar ich życia. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem pamięci o nich, ale także pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Warunki zyskania odpustu za zmarłych: spowiedź św., Komunia św., pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca Św…

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec z wypominkami i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00.

W tym czasie zadumy poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej i Pisma św..

Centrum Kultury w Zielonkach zaprasza na Koncert patriotyczny orkiestry kameralnej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie dziś się o godz. 18.00 w hali sportowej w Zielonkach.

„Bóg zapłać” za udział w  modlitwie różańcowej. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię, za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii, za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja o oraz zaangażowanie się w jej życie. Znajdźmy chwilę czasu dla swojej parafii. Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na ten refleksyjny czas listopadowy – życzymy wszystkim dużo Bożej otuchy, Bożego ciepła i chrześcijańskiej nadziei z myślą ks. Bosko:

„Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach,

módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy”.