XXIX Niedziela Zwykła – 21 październik 2018.

Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Zakończenie uroczystości odpustowych w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Ponawiamy zaproszenie na ostatni tydzień modlitwy różańcowej w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca! Zapraszamy szczególnie tych, co nie byli ani raz. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Bardzo pragniemy, aby była Żywa Róża Męska – potrzeba jeszcze 4 chętnych mężczyzn – wpisy po Mszach św. w zakrystii.

We wtorek – próba chóru o 18.30 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W piątek – spotkanie scholi o 16.30 – uzdolnione dzieci zachęcamy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VII we wtorek o 18.45; a z klas III gimnazjum w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę –  święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na każdej Mszy św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni, którą ciągle jeszcze wytrwale upiększamy dziękując za dar konsekracji.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

Do końca października będzie zbierana zaliczka na wyjazd do Ziemi Świętej w kwocie 400 euro.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można zabrać bezpłatnie numer kuriera „Chrystus i Ty” – poświęcony 40. rocznicy wyboru Jana  Pawła II i 100-leciu odzyskania niepodległości.

Z serca bardzo dziękujemy za każde dobro, wszelkie zaangażowanie i każdą złożoną ofiarę, szczególnie na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów, dziękujemy za indywidualnie lub rodzinne jubileuszowe pielgrzymowanie do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, za udział w różańcu, adoracji w III piątek miesiąca, modlitwę wspólnoty rodzin z małymi dziećmi w III sobotę, za wszelką troskę o naszą świątynię, szczególnie za sprzątanie. Wszystkim niech Bóg sam wynagradza szczególnymi łaskami.

Na Tydzień Misyjny życzymy odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.