XXVIII niedziela Zwykła – 14 październik 2018.

Dziś z całym Kościołem przeżywamy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywają się Msze św., modlitwy, spotkania, koncerty, kwesty i wystawy poświęcone Ojcu św.. Dzień ten jest dowodem, że my Polacy chcemy ciągle na nowo odczytywać to, co nam powiedział i starać się jego przesłanie zrozumieć, przyjąć i wcielać w życie. Na każdej Mszy modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ożywienie i umocnienie wiary i miłości w naszych rodzinach i parafii. Wszystkich zapraszamy na różaniec o 15.30. Uroczystości jubileuszowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – będą trwały do 22.X – bogaty program w gablocie. Wybierzmy się indywidualnie lub całą rodziną w wybrany dzień.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież zbierają po Mszach św. do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Ponawiamy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII i III gimnazjum; we wtorki – klasy I-III; w środy – klasy IV-V;  w czwartki – klasy VI-VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Dziś również – Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom, rodzicom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Św. w ich trudnej pracy.

W poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

We wtorek – św. Jadwigii Śląskiej – próba chóru o 18.30 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: z klas VI we wtorek o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – o 18.45 – spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum.

W czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zaraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII i III gimnazjum.

Również w piątek o 16.30 – spotkanie scholi – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na różaniec  o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Niedziela Misyjna. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas klas VI,VII, VIII i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych, których spotykaliśmy i którym tyle zawdzięczamy. Wiele trzeba nam modlić się za naszych sąsiadów, może szczególnie tych, którym wyrządziliśmy krzywdę. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Teresom, Jadwigom, Łukaszom, Janom składamy szczere życzenia wielu łask.

Bardzo prosimy o zabranie gazetki parafialnej i zaproszeniem na  modlitwę różańcową – niech trafi do każdego domu i mieszkania. Poczytajmy naszą gazetkę parafialną, prasę katolicką  i Dzienniczek S. Faustyny.

Wielkie „Bóg zapłać” za udział w pielgrzymce do Rzymu, modlitwie różańcowej i ekologicznej, za wszelką pomoc i troskę o parafię – sprzątanie, kwiaty – i za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

W Dniu Papieskim wszystkim życzymy, niech Pan Jezus miłosierny, któremu zostaliśmy zawierzeni przez św. Jana Pawła II ożywi i umocni naszą wiarę i miłość oraz wyprosi łaskę dobrej modlitwy, szczególnie różańcowej  – dedykując wymowne słowa świętego sprzed 40 lat:

„Nie lękajcie się, …..Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi..”