ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 stycznia 2019.

Jezus Chrystus został ustanowiony przez Boga „światłością dla narodów” i przymierzem dla wszystkich ludzi. Jezusa z Nazaretu Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. My także, przez sakrament chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Boga i „ nowym stworzeniem”. Odtąd jesteśmy wezwani, by całym życiem świadczyć o Chrystusie wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas ma przejść przez ziemię czyniąc dobrze. Niech na tej drodze umacnia nas przyjmowanie Komunii św. – pokarmu z nieba.

We wtorek – próba chóru o 18.30.

W czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata – XXII Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce pod hasłem: „Nie przychodzę, aby zatracać”.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00. Z racji ferii nie będzie czuwania młodzieży!!!!!. Apel Jasnogórski  i błogosławieństwo o 19.00. Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W dniach od 18-25.01 będzie trwał kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. (Pwt 16,20).

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy chrztu św..

W imieniu misjonarzy – za modlitwy i wsparcie materialne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Składamy szczere wyrazy wdzięczności za życzliwe przyjmowanie na kolędzie, za wiele cennych uwag, za chęć zaangażowania się w życie parafii oraz za zrozumienie. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy chwilkę czasu.

Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy, by przeżyły jej radośnie, szczęśliwie i po Bożemu – a wszystkim na kolejne dni dedykujemy sentencję św. Augustyna:

„Gdybyśmy naprawdę żyli, jak prawdziwi chrześcijanie,

zdobylibyśmy wszystkich dla Chrystusa”.