IV Niedziela Zwykła – 03 luty 2019.

Dzisiejsze czytania mówią o roli proroka, który był jakby „ustami Pana Boga”. Prorok, bowiem działał na Boże polecenie, a więc — napominał, groził karą, pocieszał. Gdy zapowiedzi spełniły się, ludzie wierzyli prorokowi. Chrześcijanin, na mocy swego powołania, ma być głosem Boga, ma być jakby małym prorokiem. Musi jednak wsłuchiwać się w słowo Boże, musi się modlić, być odpornym na zło, by innych podnosić na duchu. Niech każda Msza św. umacnia nas na drogach Bożej miłości, która jest cierpliwa, łaskawa i wszystko przetrzyma.

Z racji listu biskupów – adoracja Najśw. Sakramentu – w przyszłą niedzielę.

We wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na Mszy św. o 18.00. Spotkanie chóru – o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W środę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – spotkanie scholi o 16.30 i czuwanie modlitewne – od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VI – we wtorek o 18.45 a z klas VIII – w piątek o 18.45.

Corocznie – 11. II. – obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej racji naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow przyszłą niedzielę – 10. II. 2019 – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem. Program dnia chorego:

  • 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne – okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.
  •  16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy i opiekunów chorych.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni, rozbieraniu szopki  i choinek oraz za wspólną modlitwę w I sobotę. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Na kolejny tydzień wszystkim życzymy dużo Bożego ciepła dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.