V Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwiecień 2019

Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do umierania dla grzechu. Przeżyliśmy czas świętych rekolekcji. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Smutno, że nasza młodzież ponadgimnazjalna boi się rekolekcji. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane Boże ziarno zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś Akademicka Droga Krzyżowa spod Kolegiaty św. Anny o godz. 20.30.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św..

W sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nasz parafianin Artur DUDEK zostanie pobłogosławiony do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Ogarnijmy Go naszą modlitwą.

W przyszłą – Palmową Niedzielę – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

W I piątek – X. Bp Janusz MASTALSKI udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu bierzmowania oraz rodzicom bierzmowanych za ofiarę złożoną na piękny ornat.

Nasz zespół charytatywny zbiera również dziś ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Nasza parafia została zaproszona w piątek – 12.IV – do Kościoła św. Marka przy ul. św. Marka 10 – na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie i relikwiach. O godz. 18.00 – konferencja przybliżająca postać i duchowość Błogosławionego a o 18.30 – Eucharystia – będziemy prosić Boga o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

Zachęcamy do udziału w kolonii wakacyjnej w Sopocie – zgłaszanie do X. Tomasza – odbiór karty wyjazdu i wpłacenie zaliczki – 200 zł. Wylosowany uczestnik otrzyma nagrodę rzeczową.

Parafia Matki Kościoła z Prądnika Białego organizuje Pielgrzymkę do Fatimy. Nasza lista została zamknięta – jeśli byłby ktoś chętny – informacje i plan u X. Tomasza.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Od 12-14. IV. odbędzie się XVII Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie i ulotkach.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za modlitwę w I piątek, w I sobotę, za każdą złożoną ofiarę, za pomoc w rekolekcjach oraz za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy, by przeżyte rekolekcje przynosiły owoce: wzrostu pobożności i miłości, pojednania i ludzkiej życzliwości na wzór Jezusa Miłosiernego z myślą T. Fangrata:

„Nadzieja świata leży w dialogu

i w przestrzeganiu dekalogu”.