IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marzec 2019. CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głosi – X. Jacek KURZYDŁO – serdecznie go w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach – na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina Święta z Koronką do Bożego Miłosierdzia o dobre owoce rekolekcji i pobożne przeżycie Wielkiego Tygodnia Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

Triduum przed bierzmowaniem: Niedziela – 31.III. – 16.15 – Msza św., śpiew i próba.

Wtorek – 02.IV. – 11.45 /lub 19.30/ – spowiedź św..

Czwartek – 04.IV. – 19.00 – próba i musztra.

W I piątek – BIERZMOWANIE o godz. 18.00, którego  udzieli X. Bp Janusz Mastalski.

Również w I piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich wyjątkowo o godz. 17.15!!!!!!!!!!! – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny wszystkich chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8.15.

I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Po Mszach św. będzie można nabyć książki religijne w atrakcyjnych cenach oraz płyty z muzyką chorałową nagraną w naszym kościele /40 zł/. Dochód z sprzedaży – na wykończenie ołtarza trydenckiego.

Od 12-14. IV. odbędzie się XVII Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wszelką modlitwę, za sprzątanie, zwłaszcza za rozniesienie kopert oraz za każdą złożoną ofiarę. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Natomiast sprzątanie i przygotowanie świątyni do bierzmowania w I czwartek o 19.45!!!! – bardzo prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”