Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwiecień 2019.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 22.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą podejmującą tyle  zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości oraz wizytacja kanoniczna w I rocznicę konsekracji naszej świątyni. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył Kanonik Tadeusz KOZAK, proboszcz Parafii Zielonki.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i wspomnienie św. Jerzego, męczennika – spotkanie chóru o 18.30 i spotkanie scholi o 16.30 – utalentowanych zapraszamy.

W czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Wojciechom, Jerzym, Markom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za czuwania, udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, za ofiary na cele naszej parafii, naszym pszczelarzom za nowy paschał, za kwiaty, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.