XII Niedziela Zwykła – 23 czerwiec 2018.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Decyzją biskupów – dziś we wszystkich kościołach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”.  Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje Najświętszego Sakramentu, Mszy Świętej i parodie procesji Bożego Ciała.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

Jutro – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc.

W poniedziałek – Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim /trydencka/ –  o 18.00.

W czwartek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu i litania po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu!!.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W sobotę – 29. 06.- UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom, Janinom, Władysławom, Piotrom, Pawłom.

Pielgrzymi do Fatimy mogą już wpłacać pozostała kwotę 650 euro u ks. Tomasza.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

„Bóg zapłać” również wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom I-Komunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, kościelnym, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty, każdą złożoną ofiarę i sprzątanie kościoła Wytrwale módlmy się za naszych. dobrodziejów i ofiarodawców.

Jeszcze dziś można zamawiać zdjęcia z konsekracji.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęcia św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.30.

Rozpoczęły się wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i mężnego naśladowania św. Apostołów Piotra i Pawła w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – dedykujemy wymowną myśl B. Spinozy: