Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwiec 2019

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

W poniedziałek –  wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Zawierzmy mu wszystkie parafialne troski.

We wtorek – spotkanie scholi o 16.30. Próba chóru o 18.30.

W środę – Msze św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 7.30 /zamiast o 7.00/ – dla klas 0 – IV, o godz.10.00 dla klas V – VIII i gimnazjum. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.00 i od 9.30.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy i ulice dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

Próba dzieci sypiących kwiaty na procesji i pierwszokomunijnych – w środę o 17.30.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży!!!. O 20.00 – zakończonie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

Wspólnota rodzin zaprasza w Boże Ciało – w czwartek 20. VI – o 18.00 – na piknik rodzinny przy naszej parafii!

Wczoraj na Wawelu zostali pobłogosławieni do funkcji ceremoniarza parafialnego nasi dwaj lektorzy: Kamil Blach i Krzysztof Karczewski!. Gratulujemy i polecamy modlitwie!

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział w pielgrzymce do Świętej Lipki, naszym jubilatom za obecność, za czuwanie modlitewne, rodzicom z małymi dziećmi, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”