Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwiec 2019

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła i naszej parafii.

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

We wtorek – spotkanie scholi o 16.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie: z klas VI – we wtorek o 18.45, a z klas VII – w środę o 18.45.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Ołtarze, jak w minionym roku.

W sobotę w naszej świątyni zostało pobłogosławionych 31 nowych lektorów w tym 4 z naszej parafii. Odważnym młodym gratylujemy.

Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy – bardzo prosimy o wpłatę zaliczki 1000 zł.

Wyjazd na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu – w poniedziałek 10.VI – o 5.00 spod strażnicy!!!!!

Można zamawiać zdjęcia z konsekracji.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w adoracji, czuwaniu modlitewnym, w biesiadnym ognisku. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, trud a szczególnie za sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,