Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwiec 2019

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Dziś znów wyjątkowy dzień – szczególnej łaski i Bożego błogosławieństwa. Przeżywamy I rocznicę konsekracji naszej świątyni, czyli rocznicę uroczystego jej poświęcenia. Rok temu Wszechmogący Bóg położył swoją pieczęć na naszej świątyni, która odtąd stała się szczególnym miejscem Jego spotkań z człowiekiem, z każdym z nas. Cieszymy się z tego, że jest takie miejsce wśród nas, gdzie możemy spotykać się z Panem Bogiem, Stwórcą i Odkupicielem.

Każda świątynia jest owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za wszelkie dobro i ofiarność, poświęcenie i hojność, zaangażowanie i cierpliwość, ofiarowane krzyże i modlitwy. Bez WAS nie byłoby tej świątyni i konsekracji Jesteśmy wdzięczni, że św. Maria Magdalena – patronka naszej świątyni, zwiastunka wielkanocnej radości – wyprasza nam w niej tak wiele potrzebnych darów i łask. Wspominając to wydarzenie radośnie świętujemy, dziękując Najwyższemu Bogu za wszystko, co otrzymaliśmy. Niech przeżywanie I rocznicy jeszcze bardziej umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz pogłębi jedność z Bogiem i drugim człowiekiem.

Z racji tego święta w duchu wielkiej wdzięczności zaśpiewaliśmy „Ciebie Boga wysławiamy..” i za chwilę zawierzymy Świętej Rodzinie, a więc Jezusowi, Maryi i św. Józefowi całą naszą parafię jako rodzinę rodzin. Módlmy się często za parafię i za każdą naszą rodzinę koronką do św. Józefa, którą otrzymaliśmy.

Zmianka różańcowa z litanią do Serca Pana Jezusa – o 15.30. Adoracja w przyszłą niedzielę.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek próba chóru -18.30 – spotkanie scholi o 16.30.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdą kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W sobotę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej – patronki UP JPII i scholi liturgicznych. Z okazji rocznicy konsekracji zapraszamy na parafialne ognisko z kiełbaską i śpiewem biesiadnym – w sobotę o 19.00.

Również w sobotę w naszej świątyni błogosławienie nowych lektorów naszego dekanatu – o 10.00.

W przyszłą niedzielę – 9 VI. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy – bardzo prosimy o wpłatę zaliczki 1000 zł do 20.VI – u X. Tomasza.

Wyjazd na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu – w poniedziałek 10.VI – o 5.00 !!!!!

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę – wyjątkowo – od 7.30 – bardzo prosimy o pomoc.

W duchu konsekracji wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem – dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei