VI Niedziela Wielkanocna – 26 maj 2019.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Dziś również – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień a dla zmarłych prosimy o wieczna radość.

Przyjdźmy na ostatnie nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Maryja czeka na to spotkanie.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek – próba chóru – o 18.30. Spotkanie scholi o 16.30.

  1. Tomasz obchodzi w tym roku 10-rocznicę święceń kapłańskich – wszystkich zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w środę o 18.00 – z tej okazji składamy Mu najserdeczniejsze życzenia obfitości B. błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych darów Ducha.

Zapraszamy na Mszę św. trydencką – w czwartek o 20.30.

W piątek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Na procesję zapraszamy niosących świece, feretrony i sztandary, dzieci komunijne i do sypania kwiatków.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Również w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej i świętych. Z tej racji zespół charytatywny kwestuje dziś dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa – po Mszach św. przez cały miesiąc czerwiec.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed nami znów wyjątkowy dzień, szczególnej łaski i Bożego błogosławieństwa. 2.VI będziemy przeżywać I rocznicę konsekracji naszej świątyni, czyli rocznicę uroczystego jej poświęcenia. Rok temu Wszechmogący Bóg położył swoją pieczęć na naszej świątyni, która odtąd stała się szczególnym miejscem Jego spotkań, spotkań Boga z człowiekiem, z każdym z nas. Cieszymy się z tego, że jest takie miejsce wśród nas, gdzie możemy spotykać się z Panem Bogiem, Stwórcą i Odkupicielem.

Każda świątynia jest owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Jesteśmy wdzięczni, że św. Maria Magdalena – patronka naszej świątyni, zwiastunka wielkanocnej radości – wyprasza nam w niej tak wiele potrzebnych darów i łask. Wspominając to wydarzenie będziemy świętować, dziękując Najwyższemu za wszystko, co otrzymaliśmy. Mamy nadzieję że ta uroczystość umocniła naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz pogłębiła jedność z Bogiem i drugim człowiekiem.

Trzeba nam wrócić do tych słów, które powiedział wówczas do nas Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Bardzo wszystkich zachęcamy do przeczytania całego tekstu słowa Bożego – zamieszczonego w naszej gazetce. „Bóg zapłać” zespołowi redakcyjnemu gazetki. Prosimy o pomoc w jej rozniesieniu.

Rocznicę konsekracji mieliśmy przeżywać uroczyście z biskupem Janem Szkodoniem w ramach kanonicznej wizytacji parafii, która z przyczyn zdrowotnych ks. biskupa została przesunięta na późniejszy termin.

W I rocznicę konsekracji naszej świątyni w duchu wielkiej wdzięczności zaśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy..” i zawierzymy Świętej Rodzinie, a więc Jezusowi, Maryi i św. Józefowi całą naszą parafię jako rodzinę rodzin. Módlmy się często za parafię i za każdą naszą rodzinę koronką do św. Józefa, którą otrzymaliśmy.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 9.VI – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Są jeszcze 2 miejsca na pielgrzymkę do Świętej Lipki..

Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medjugorie są proszone do 9.VI wpłacić kwotę 370 euro u X. Tomasza lub w kancelarii.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie dla parafii, za złożoną ofiarę i sprzątanie. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Na pierwsze czerwcowe dni składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z myślą A. Mickiewicza: „Miej serce i patrzaj w serce.”