V Niedziela Wielkanocna – 19. 05. 2019.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zachęcajmy się wzajemnie.

We wtorek – próba chóru – o 18.30. Spotkanie scholi o 16.30.

W środę – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

Wyjątkowo w ten czwartek – 23.V /zamiast w I czwartek czerwca/ o 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomóc w przygotowaniu I rocznicy konsekracji naszej świątyni.

W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczna radość.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 09 czerwca o godz. 11.30.

Fundacja św. Mikołaja kwestuje dziś na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Świętej Lipki prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł, jako potwierdzenie udziału.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie modlitwy i adoracje – szczególnie dziękujemy za kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.