IV Niedziela Wielkanocna – 12. 05. 2019.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Chce być z każdym i w każdym z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Dziś – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV.

Również dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zachęcajmy się wzajemnie.

We wtorek – święto św. Macieja, Apostoła – próba chóru – o 18.30. Spotkanie scholi o 16.30.

Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie grupy modlitewnej. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII .

Fundacja św. Mikołaja będzie kwestować na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Świętej Lipki prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł jako potwierdzenie udziału.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom, Zofiom i Andrzejom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 09 czerwca o godz. 11.30.

Mamy możliwość udzielenia Komunii św. niskoglutenowej – prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud i poświęcenie, szczególnie za sprzątanie oraz P. DUDKOM za piękne kwiaty przed kościołem.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o wsparcie.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.