III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05. 05. 2019.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele.

Dziś Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – klasy III zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na pielgrzymkę do  sanktuarium w Czernej.

Z racji I niedzieli dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie klasy VII, VIII i III gimnazjum, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w piątek naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci i młodzież.

W poniedziałek – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

We wtorek – spotkanie chóru – o 18.30 a spotkanie scholi o 16.30. Utalentowanych zapraszamy.

W środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji.

W piątek – nasza parafia została zaproszona, by przewodniczyć Mszy św. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o 17.00. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Spowiedź wyjątkowo w czwartek od 16.30.!

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Stanisławom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej a szczególnie Pisma św. – w Tygodniu Biblijnym.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział: w procesji na rozpoczęcie majówek, adoracji, nabożeństwach majowych. Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące wyrazy wdzięczności. Szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

 „Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.